Best WordPress Hosting

Két arany a zárónapon, toronymagasan végzett az úszó-Eb éremtáblázatának élén a magyar csapat

via 24.hu => eredeti post link

Magyarország toronymagasan, 27 dobogós helyezéssel, 10 arannyal, 9 ezüsttel és 8 bronzzal zárt a belgrádi vizes Európa-bajnokság medencés úszóversenyei éremtáblázatának élén. A záró versenynapon Késely Ajna és Kós Hubert arany-, a női 4×100 méteres vegyes váltó ezüst-, Sárkány Zalán és Kapás Boglárka bronzérmet szerzett.

Késely Ajna 800 méteren aranyérmes lett, ezzel élete első egyéni felnőtt aranyát zsebelte be, 400 gyorson pedig a második idővel (4:14.13 perc) várta a finálét.

A 22 éves magyar úszó 300 méternél érte be a cseh Barbora Seemanovát, a hajrában pedig már nem is engedte maga elé riválisát és 4:06.56 perces idővel győzött.