Best WordPress Hosting

Száz méter után a hátát nézte a mezőny, megvédte Eb-címét a magyar kajakos

via 24.hu => eredeti post link

Varga Ádám megvédte címét kajak egyes 500 méteren és a magyar versenyzők további három ezüstérmet is gyűjtöttek a pénteki döntős program első felében a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.

Bár a norvég Gunnar Eide kilőtt a rajtból, Varga hamar reagált és száz méter után átvette a vezetést, és innentől gyakorlatilag már csak a hátát nézhette a mezőny. A KSI 1000 méteren olimpiai ezüstérmes kajakosa a célig folyamatosan növelte az előnyét és végül mintegy hajóhossznyi előnnyel diadalmaskodott.

„Plusz motiváció volt számomra, hogy most először lehetőségem volt címet védeni valamilyen nemzetközi versenyen. Ami még fontos volt és úgy is álltam hozzá ehhez a pályához, hogy ez az utolsó megmérettetés a párizsi olimpia előtt. Bár még nincs hivatalos csapat, de remélem, hogy benne leszek.